» ხელმძღვანელობა

ხელმძღვანელობა

პრეზიდენტი: ული ჰიონესი
ხელმძღვანელი: კარლ-ჰაინც რუმენიგე
სპორტული დირექტორი: ჰასან სალიჰამიჯიჩი
მთავარი მწვრთნელი: კარლო ანჩელოტი
დამხმარე მწვრთნელები: ვილი სანიოლი, დავიდე ანჩელოტი
მეკარეების მწვთნელი: ტონი ტაპალოვიჩი

სამედიცინო შტაბი: ექიმი ფოლკერ ბრაუნი, პროფესორი როლანდ შმიდტი (თერაპევტი/კარდიოლოგი)

ფიტნესისა და ჯანმრთელობის დეპარტამენტის უფროსი: ექიმი ჰოლგერ ბროიხი
ფიტნეს მწვრთნელები: ჯოვანი მაური, ფრანჩესკო მაური
ფიზიოთერაპევტები: კრისტიან ჰუნ, ჰელმუტ ერხარდი, შტეფან ვაიკერტი, ჯანნი ბიანჩი, ბერნდ შოსერი

კვების დარგში სპეციალისტი: მინო ფულკო



ბაიერნის ყველა პრეზიდენტი
პრეზინდეტი - წლები
ფრანც ჯონი 1900 – 1903
უილემ ჰესელინკი 1903 – 1906
კურტ მიულერი 1906 – 1907
ანჯელო კნოპი 1907 – 1913
კურტ ლანდაუერი 1913 – 1914
ფრედ დანი 1914 – 1915
ჰანს ტრუში 1915
ფრიტც მაიერი 1915
ჰანს ბერმიულერი 1916
ფრიტც მაიერი 1916 – 1919
კურტ ლანდაუერი 1919 – 1921
ფრედ დანი 1921 – 1922
კურტ ლანდაუერი 1922 – 1933
ზიგფრიდ ჰერმანი 1933 – 1934
კარლ–ჰაინც ოტინგერი 1934 – 1935
რიხარდ ამესმაიერი 1935 – 1937
ფრანც ნუსჰარდი 1937 – 1938
კელნერი 938 – 1943
ზაუტერი 1943 – 1945
ფრანც კსავერ ჰაილმასენდერი
იოზეფ მაიერი 1945
ზიგფრიდ ჰერმანი 1945 – 1947
კურტ ლანდაუერი 1947 – 1951
იულიუს შერინგი 1951 – 1953
ადოლფ ფიშერი
კარლ ვალდი
ჰიუგო ცისინგერი 1953 – 1955
ალფრედ როიტლინგერი 1955 – 1958
როლანდ ენდლერი 1958 – 1962
ვილჰელმ ნოიდეკერი 1962 – 1979
ვილი ჰოფმანი 1979 – 1985
ფრიტც შერერი 1986 – 1994
ფრანც ბეკენბაუერი 1994 – 2006
ული ჰიონესი 2006 - 2013
კარლ ჰოპფნერი 2013 - 2016
ული ჰიონესი 2016 - დღემდე

ბაიერნის ყველა მწვრთნელი
მწვრთნელი - წლები
ჩიკ ცარკოვსკი 01.07.1965 – 30.06.1968
ბრანკო ცებეკი 01.07.1968 – 13.03.1970
უდო ლატეკი 14.03.1970 – 02.01.1975
დიტმარ კრემერი 16.01.1975 – 30.11.1977
გილა ლორანტი 02.12.1977 – 28.02.1979
პოლ ჩერნაი 01.03.1979 – 16.05.1983
რაინჰარდტ საფტინგი 17.05.1983 – 30.06.1983
უდო ლატეკი 01.07.1983 – 30.06.1987
იუპ ჰაინკესი 01.07.1987 – 08.10.1991
სორენ ლენბი 09.10.1991 – 10.03.1992
ერიხ რიბეკი 11.03.1992 – 27.12.1993
ფრანც ბეკენბაუერი 28.12.1993 – 30.06.1994
ჯოვანი ტრაპატონი 01.07.1994 – 30.06.1995
ოტო რეჰაგელი 01.07.1995 – 27.04.1996
ფრანც ბეკენბაუერი 29.04.1996 – 30. 06.1996
ჯოვანი ტრაპატონი 01.07.1996 – 30.06.1998
ოტმარ ჰიტცფელდი 1.07.1998 – 30.06.2004
ფელიქს მაგათი 01.07.2004 – 2007
ოტმარ ჰიტცფელდი 2007-2008
იურგენ კლინსმანი 2008-2009
ლუის ვან გაალი 2009 - 2011
იუპ ჰაინკესი 2011 - 2013
პეპ გვარდიოლა 2013 - 2016
კარლო ანჩელოტი 2016 - დღემდე

ბაიერნის ყველა კაპიტნი:
ფეხბურთელი - წლები
ვერნერ ოლკი 1965 -1970
ფრანც ბეკენბაუერი 1970 - 1977
ზეპ მაიერი 1977 - 1979
გერდ მიულერი 1979 - 1979
გეორგ შვარცენბეკი 1979 - 1980
პოლ ბრაიტნერი 1980 - 1983
კარლ-ჰაინც რუმენიგე 1983 - 1984
კლაუს აუგენტალერი 1984 - 1991
რაიმონდ აუმანი 1991 - 1994
ლოთარ მათეუსი 1994 - 1996
თომას ჰელმერი 1997 - 1999
შტეფან ეფენბერგი 1999 - 2002
ოლივერ კანი 2002 - 2008
მარკ ვან ბომელი 2008 - 2011
ფილიპ ლამი 2011 - 2017
მანუელ ნოიერი 2017 - დღემდე